Špičková
kvalita

Nádherný
dizajn

Krbové 
kachle
Dizajn
Funkčnosť
Štýl


                                     
                  Krbové kachle

                                   WESTBO  Štýl a elegancia
WESTBO kachle
        
            WESTBO
 
                   
 
                       
                       krbové kachle
Navštívte naše krbové štúdiá


Originál
švédsky
výrobok

Westbo Classic


Masívne liatinové jadro

Šetrí teplo

Najvyšší komfort
Tepelný výkon
Optimalizované spaľovanieRučne vyrábané kachle


Švédske kozubové kachle
elegancia
výhrevnosť
kvalita
Navštívte Nás.
Sme tu pre Vás.
BRATISLAVA, PEZINOK, TRNAVAWestbo Classic kombinuje výhody ručne vyrábaných kachiel s výkonným tepelným žiarením.

Dôležité informácie pred výberom kachlí alebo krbu

Umiestnenie

Ak uvažujeme o krbe, či peci ako o hlavnom zdroji tepla, mali by byť umiestnené na centrálnom mieste domu. Teplo sa tak môže šíriť prirodzene a predovšetkým rovnomerne do všetkých priestorov. Naopak, ak ich plánujeme využívať len na doplnkové vykurovanie, môžu sa umiestniť aj na obvodovú stenu, zvyčajne v obývacej izbe, kde trávime najviac času. To, že nevykúria iné miestnosti nepredstavuje až taký problém.

Hlavný zdroj vykurovania

Je to možné, ale treba zvážiť mnoho faktorov. Podstatný je výkon a spotreba paliva. V nízkoenergetických domoch to nepredstavuje problém, pokiaľ má dom „rozumnú rozlohu“ a celková potreba tepla je asi 5 kW/h (pri maximálnej potrebe tepla). V každom prípade je dobré mať aj iný, rezervný zdroj tepla. Napríklad elektrické vykurovanie, poprípade plynové, aby sa v čase našej neprítomnosti dom temperoval.

Nárok na priestor

Minimálna plocha na obstavanie krbu je približne 60 × 60 cm, zatiaľ čo pec s adekvátnym výkonom sa zmestí na plochu približne 45 × 50 cm, treba však počítať s výškou približne 2,2 m. Vo všeobecnosti možno povedať, že ich nároky na plochu a objem vzhľadom na výkon telesa sú rovnaké.

Stavebné prípravy

Predovšetkým treba myslieť na prívod vzduchu potrebný na horenie. Taktiež aj na komín. Možno ho tradične budovať počas stavby, alebo až pred výberom spotrebiča. Môže byť aj takzvaný montovaný komín priamo nad spotrebič – komín sa pri stavbe strechy len spustí cez strechu nad miesto, kde bude pec stáť. Pred pecou či spotrebičom má byť nehorľavá podlaha, napríklad dlažba, alebo podkladové sklo, prípadne plech.

Ochrana pred vyhorením

Pred spotrebičom a v jeho okolí by sa nemal nachádzať horľavý materiál. Výfuk teplého vzduchu z kozubových vložiek nemožno svojvoľne zakrývať alebo škrtiť. Pri výfukoch sa nesmú nachádzať horľavé materiály, obzvlášť plasty, ktoré môžu, okrem iného, uvoľňovať jedovaté a karcinogénne výpary, a to už pri teplote 55 °C. P

Palivo

Druh paliva závisí od konkrétneho typu spotrebiča. Vo všeobecnosti možno kúriť drevom (buk, dub), najlepšie dva roky odležaným, prípadne drevenými briketami. Vlhkosť dreva by nemala byť vyššia ako 20 %. Málo vhodné je drevo z ihličnatého stromu.

Starostlivosť

K základnej starostlivosti patrí čistenie kozubového skla a vynášanie popola. Po každej vykurovacej sezóne treba nechať stav komína a kozuba odborne skontrolovať. V prípade poškodenia výmurovky je potrebné prestať kúriť a zabezpečiť odbornú opravu.